ПОЛIТИЧНИЙ АНАЛIЗ

ТЕОРIЯ, ОЦIНКИ ТА ДОСЛIДЖЕННЯ

Колекція класичних політичних плакатів (оновлюється)

Плакат, як засіб політичної реклами має глибоке історичне підгрунтя. Протягом останніх ста років плакати використовувалися як ефективний засіб мобілізації під час війни, переконання у чомусь, мотивації на якісь дії, заохочення проявляти пильність, а інколи з метою “прищепити” суспільству певне почуття провини. Пропагандиські плакати часів Першої та Другої світових воєн сьогодні можуть здатися нам занадто різкими, нетолерантними і несправедливими. Але емоційність та сила впливу на населення деяких з них вражаєть і сьогодні.
Пропоную до вашої уваги свою колекцію найбільш відомих пропагандиських плакатів сучасної історії людства.

  1. Безробітні.

Безробітні-1910- Великобританія

Плакат лейбористської партії Великобританії.  Широко використовувався на виборах 1910 року. Вважається одним з перших зразків політичного плакат у світі.

2. Тату, а що ти робив під час Великої війни?  1915. Великобританія.  

propoganda_01

Цей плакат був створений ще до того, як у 1916 році було запровалдено загальновійськовий призов. Його ціль – заохотити чоловіків іти у армію. Використано емоційний шантаж.

3. Клятва рядового Трептоу.Перша світова, США.

Клятва рядового Трептоу

Американський молодий солдат Мартін Трептоу був вбитий на полі бою у Франції під час Першої світової війни. У його кишені була знайдена нотанка, що стала темою для політичного плакату.  “Я буду натхненно битися і зроблю все, що тільки зможу,   наче підсумок війни залежить виключно від моїх дій”.

4. Єдиний шлях для англійця, Перша світова

Єдиний шлях для англійця

Зображена колона солдатів, що йде повз руїни. Надпис на плакаті: “Єдиний шлях для англійця: через пітьму до світла, через боротьбу до перемоги”.

5. Ми їх переможемо. Перша світова, Франція.

on-les-aura

Це найбільш вдалий патріотичний французький плакат часів Першої світової війни, що врізаєтья у пам”ять.

6. Я хочу тебе… у військово-морських силах  (1917, США)

i-want-you-for-the-navy-propaganda-poster1-663x1024

Якщо жага героїзму не переконає молодих людей іти до армії, можливо це вдасться молодим дівчатам. Сміливо сексуальний контекст у мотиваційному американському плакаті, якому маже 100 років.

7. Ти потрібен армії США (США, 1916)

tlc0090

Найвідоміший політичний плакат всіх часів та народів. Америка персоніфікована у ньому в образі Дядька Сем, який закликає молодих американців записуватися до армії у найближчому військоматі. Вплив цього плакату на індустрію політичної реклами важко переоцінити.

8. Хочеш, щоб вони залишалися здоровими? –  Перетримати страву на вогні значить знищити вітаміни (США, Друга світова)

propoganda_33

Плакат, що закликає правильно харчуватися під час війни.

9. Ми це зробимо разом! (США, Друга світова)

propoganda_09

Плакат, що був виготовлений на замовлення Міністерства надзвичайних ситуацій під час Другої світової війни. Закликає всіх триматися разом.

10. Визволителі (Німеччина, Друга світова)

propoganda_49

Німецька пропагандистьська машина демонструвала просто неймовірну вигадливість під час Другої світової війни. Наприклад цей дуже відомий плакат показує американців в образі домінуючої брутальної сили, висвітлюючи багато їхніх негативних якостей:  жадібність до грошей, расизм, сексуальну збоченість.