ПОЛIТИЧНИЙ АНАЛIЗ

ТЕОРIЯ, ОЦIНКИ ТА ДОСЛIДЖЕННЯ

Серіал “Окуповані”

Норвезький серіал “Окуповані” (2015). Ідея серіалу належить відомому норвезькому письменнику та сценаристу Ю. Несбе.
Час дії – недалеке майбутнє. З мовчазної згоди Європейського Союзу Росія окуповує Норвегію через те, що норвезький уряд впроваджує у життя не погоджену з іншими країнами політику “чистої енергії” та припиняє видобуток нафти та газу. Звичайно, “Окуповані” – це серіал з абсолютно вигаданим сюжетом. Але окупація Криму та війна на сході України надали йому надзвичаайної актуальності.

Конфлікт між двома державами глядач сприймає через поведінку та реакції головних героїв – Прем”єр-міністра Норвегії, членів уряду, працівників спецслужб, норвезьких журналістів, звичайних громадян,  російських дипломатів та силовиків.

Сподобався добре пропрацьований сценарій, напруження зростає від серії до серії, Прем”єр-міністр Норвегії намагається піти на максимальні поступки агресору, щоб уникнути прямого конфлікту. Але все має свою межу. Якщо ти маєш справу з окупантом, що тотально переважає тебе у силі, яку тактику слід обрати: намагатися зберегти життя своїх громадян чи почати збройний опір без шансів на перемогу? Інтелектуальні діалоги, кризові ситуації,  хороша гра акторів, динамічна зміна місця події,  нетривіальний сюжет – безумовні плюси цього серіалу.

Моя оцінка 8 з 10. Хороше кіно. Раджу до перегляду всім, хто цікавится політикою.

Чекаємо на другий сезон.

Скачати серіал “Окуповані” можна тут.